سال صفری
یــــــــــــــــــــــلدا خورون!

شب یلداهای شما رو نمی دونم. اما شب یلدای ما این طوریه که یه شبه ، جماعت شوهر خواهران محترم مثل دسته ی کروکودیل ها روونه ی خونه تون میشن در حالی که آبجی خانوما و کودکانشون هم بهشون اتچ شده اند!  و جالب هم این جاست که به صورت یه برنامه ی کاملآ سیستماتیک خود را ملزوم می دانیم که به محض جمع شدن جماعت ، حالا چه ساعت شش باشد چه دوازده نیمه شب ، اول میوه بخوریم ـــ به جز حضرت هندوانه ــ ، بعدش در حالی که هنوز معده مون نفهمیده چطوری می تونه انار و پرتقال و سیب و خرمالو و انگور رو همزمان هضم کنه ، بساط آجیل رو میاریم وسط و بعدش بدون هیچ وقت تنفسی ، سفره ی شام پهن میشه و در آخر هم حضرت هندوانه با احترام تمام قاچ می شود و ما آخرین بخش برنامه رو هم در کمال سیستماتیکی اجرا می کنیم !

و یلدا خورون تمام می شود . می خواد ساعت هشت شب باشه ، می خواد ساعت دو نیمه شب !

یعنی ما بر خود حرام کرده ایم اگه یلدایی بیاد و ما این برنامه ی سیستماتیک رو پیاده نکنیم ! البته اختتامیه اش چای لیوانیه که عاقلانه اش اینست که با نبات صرف شود!

واسه همینه که ما هر طوری فکر کردیم دیدیم یلدا نیست و یلدا خورون است و البته این عبارت پرداخته ی سلول های نیمه خاکستری یکی از آبجی خانوم هایمان هست !

امشب هم این برنامه ی سیستماتیک داشت به صورت مو به مو اجرا می شد که در کمال تاسف مرحله ی آخر با نقص مواجه شد و حضرت هندوانه ی مان بی پدر مادر از آب در آمد و ما نتوانستیم حضرت هندوانه را نوش جان کنیم و کلهم اجمعین حالمان گرفته شد و کلی سلام ویژه خدمت خواهر و مادر و عمه ی هندوانه فروشه عرض کردیم و از حرصمان چای را هم با نبات صرف نکردیم !

همین بود محفل آریایی مان ! یلدایی شدیم امشب را هم ! شما هم یلدایی باشید !

 

پس پشت پا نوشت :

باز هم گلی به جمال جماعت دانش آموز که وقتی می بینند یک روز کاری  بین دو تعطیلی  وجود دارد ، اون روز رو هم تعطیل می کنند و خجالت بکشند جماعت دونشجوی ارواح دمباشون پوینده و جوینده ی دانش که نکردن اون چهارشنبه رو که افتاده بود بین عید قربان و پنج شنبه که آف است ، تعطیل نمایند. ما که دیگر حق غیبت نداشتیم و رسمآ هر چه میشد پیچاند را پیچانده بودیم ! هر چه ناله و جلز و ولز کردیم که خبر مرگتان متحد شوید که چهارشنبه نیاییم هیچ کس قبول نکرد . چهارشنبه را هم که کاملآ آویزان بلند شدیم رفتیم دونشکده دیدیم که یاللعجب ! در حد اول هفته جمعیت به چشم می خورد . دریافتیم که تو این دونشکده ی خراب شده خیلی فرق نمی کند سال صفری باشی یا نه . در کلهم احوالاتت ندید بدید هستی !

حالا که دیدیم دانش آموز جماعت پنج شنبه را تعطیل نمودند ، به شدت دمبمان بسوخت و نتوانستیم دم بر نیاوریم و چیزی حواله ی جماعت دونشجو نکنیم !!!

...

کامنتدونی()        اتصالات        یکشنبه ۱ دی ۱۳۸٧ - رها