خب. خب. همه ی شانزده آذر ها هم مثل شانزده آذر هشتاد و هشت نمیشود. و آخ که نمیشود. و حتی مثل هشتاد و نه هم نمیشود. که حداقل اول یار دبستانی را بخوانیم. که حداقل جمع شویم جلوی فنی. بعضی شانزده آذر ها هم مثل شانزده آذر نود می شوند. که جلوی فنی خلوت است. که باز مامان بزرگا رو میارن و ذکوری که ماتحتشان کانه طبل هیئت عزاداری می ماند و این اصلن نشانه ی مفت خوری شان نیست. نچرالیست نگاه کنیم و ماتحت طبل گونه ی شان را نتیجه ی وراثت و محیط بدانیم. محیط بیشتر. نه؟

خب. خب. شانزده آذر نود هم می آید و کسی نمی آید جلو فنی. منتها، منتها، منتها عارضم به حضورتان که مامان بزرگا و ذکور عظیم الجثه آمدند. علم و کتلشان را هم آوردند. و هم کجایید ای شهیدان خدایی را خواندند و هم مقادیری حسین حسین کردند و دست آخر هم نوبت به "مرگ بر" هایشان رسید و تو مدیونی اگر فکر کنی من جلد پنج شاهنامه را بغل کرده بودم و تکیه داده بودم به دیوار کلاس دویست و یازده و داشتم فکر می کردم به مرگ بر دیکتاتور گفتن هایمان. آخ که خدا بیامرزدمان. آخ که فاتحه مع صلوات. آخ که همون هم لازم نیست. فقط خاک بریزند رویمان. یک کوه خاک بریزند رویمان. 

خب. بله. شانزده آذر نود هم تمام میشود. پشت بلندگو اعلام می کنند که عزیزان برای صرف ناهار بفرمایند مسجد بر سر سفره ی حسینی بنشینند.  

و تو مدیونی اگر فکر کنی ذهن من پر میکشد به شانزده آذر هشتاد و هشت و خدمه ی آشپزخانه ای که رویشان را پوشانده اند. 

/ 7 نظر / 15 بازدید
T

آخ كه نمي شه يخ مي كنم وقتي فك مي كنم ديگه هم نخواهد شد

ابله

و تو مدیونی فکر کنی من این پست را خوانده ام و الان حالم یکجوری است...

من سی

اصلا چرا بشود؟ آنها که باید می آمدند یا جسمشان از ایران رفته و روحشان! وا اسفا به حال ما که نه جسممان رفته نه روحمان! ملقمه ای از مشتی ماده و مشتی معنی که نه معنامان معناست و نه ماده مان ماده!

خبرهاي داغ داغ

فيلم غير اخلاقي در مسجد … ! http://xip.ir/TXdE شهرت مجري زن با حضور عريان در يک برنامه! + عکس http://xip.ir/0xlX فرستادن تصاويرمبتذل براي استادان دانشگاه http://xip.ir/jdnu

کورش

داغون شدم با خوندنش یاد تلخ انفرادی بخیر[چشمک]

نیمه جدی

خوبی گوگل ریدر به اینه که کسی نمیتونه همین جوری پست بنویسه و حذف کنه!! دستت واسه ما زو شده خاله جان.[گاوچران]